خواص تغذیه ای قارچ خوراکی

خواص تغذیه ای قارچ خوراکی

پس از انتشار اخیر بنیاد تغذیه بریتانیا، گزارش کارخانه :رژیم غذایی و بهداشت (بنیاد تغذیه بریتانیا ۲۰۰۳)، که بررسی ویژگی های بالقوه حفاظتی و مزایای سلامت ،میوه ها و سبزیجات؛ غلات، آجیل و پالس؛ و نوشیدنی ها و دیگر مواد غذایی حاصل از گیاه، به موقع در نظر گرفتن خواص تغذیه ای و دارویی قارچ است .قارچهای جداگانه به فرمانروییی شامل تعدادی قارچ خوراکی، هر دو کشت شده و وحشی، و همچنین قارچ دنبلان ، قارچ بسیار ریز ،کپک قارچی و مخمرها.

از دیدگاه آشپزی، قارچ های خوراکی در سراسر جهان خورده می شوند، بعضی از آنها به عنوان “غذاهای لذیذ” به دلیل نادر بودن آنها در طبیعت و طعم و بافت خوشمزه آنها توصیف می شوند .برای مثال، قارچ ها خوراکی بسیار لذیذ و گران قیمتی در غرب هستند .قارچ های بسیار ریز در تولید مواد غذایی tempeh  و Miso در شرق دور و در تولید پروتئین قارچی در غرب استفاده می شود .کلم تخمیر شده در انواع غذاها در جنوب آفریقا مورد استفاده قرار می گیرد، در حالی که پنیر هایی  مانند بری، کامامبر و پنیر های مختلف آبی رنگ تخمیر شده است .

از دیدگاه دارویی خواص تغذیه ای و مزایای سلامتی قارچ “دارویی” در چین بیش از ۲۰۰۰ سال به رسمیت شناخته شده است. به عنوان بخشی از طب سنتی چینی و همچنین در ژاپن و مالزی استفاده می شود .به عنوان مثال سوابق استفاده دارویی قارچ شیتاکی Lentinula edodes  در ژاپن تا سال ۱۹۹ میلادی را برجسته  می کند.

از لحاظ تاریخی، قارچ ها نیز برای اهداف دارویی در غرب استفاده می شدند، اگر چه به میزان بسیار کمتر از آسیا  (Hobbs 1995) همانند غذاهای گیاهی شواهدی برای اثرات بهداشتی برخی از قارچ ها و مولکول های زیست فعال آنها وجود دارد .با تمرکز علمی کنونی بر روی غذاهای کاربردی و مواد تشکیل دهنده عملکردی، سهم بالقوه قارچ های خوراکی در این دسته غذاها مورد بررسی قرار می گیرد.

… دانلود اصل مقاله

شما باید وارد شده باشید تا بتوانید دیدگاه بگذارید.